Jdi na obsah Jdi na menu
 


TURNAJ VE STOLNÍM TENISU

V sobotu 30. května pořádal brněnský klub Parkinson

     1. ročník  MEMORIÁLU LUBOŠE VERNERA

                      turnaje ve stolním tenisu 

 

 

Turnaj byl zahájen v 9 hodin hymnou parkinsoniků. Poté jsme zazpívali hymnu našeho klubu „Když se řekne parkinson“ a předsedkyně klubu přednesla vzpomínku na svého manžela, jehož jménem je memoriál nazván. Přednesla ještě báseň „Stolní tenis hrát“ a jednotlivá utkání mohla být zahájena.

Ještě před vlastním zahájením byl dohodnut systém soutěže. U mužů byly vytvořeny dvě skupiny, každá z nich s nasazeným hráčem. Byli to Petr Sedláček a Josef Mikulka. Ostatní hráči se do skupin losovali. Ženy měly jen jednu skupinu.

Průběh turnaje řídili synové a vnuci Jána Jačisko, kteří působili jako rozhodčí utkání a vedli přehlednou evidenci o výsledcích utkání.

Ve skupinách mužů se utkal každý s každým, přičemž do finalových utkání o medaile postupovali první dva. O další místa se utkaly dvojice se stejným pořadím ve skupinách.

Vzhledem k tomu, že ve skupině žen byly jen tři hráčky, hrály mezi sebou ve dvou kolech přímo o konečné umístění.

Marienka s Drahou měly na starosti prezentaci. Účastnický poplatek byl 100 Kč, každý dostal petlahvičku vody a poukázku na oběd.

Je třeba velice ocenit angažovanost celé rodiny Jačiskových. Starali se o přípravu, zajistili medaile, Marienka kromě prezentace zabezpečovala obědy a vůbec se rodina starala o veškerou organizační a materiálovou stránku celé akce. Srdečný dík !!!

Obědvali jsme v příjemném pro- středí venkovní části restaurace. Jídlo bylo jednotné, řízek s bramborovým salátem. K pití se podávalo pivo v plechovkách.

 

STUPNĚ VÍTĚZŮ:

1. Petr Sedláček

2. Josef Mikulka

3. Vladimír Nejedlý

( 4. Zdeněk Sodomka)

 

1. Yveta Nopová

2. Alena Hovorková

3. Vanda Škodová

 

Nechyběla ani závěrečná fotografie rozhodčích a společné foto hráčů a diváků (bez fotografujících).

Celý turnaj stolního tenisu věnovaný památce Luboše Vernera měl zdařilý a důstojný průběh. Značný podíl na úspěchu má předsedkyně PK Brno Mgr. Eva Vernerová a především členové rodiny Jačeskových.